Setkání v červnu

Monday, July 03, 2017 12:00 AM, Věra Vrabcová

photo Druhé setkání roku 2017 se uskutečnilo v sobotu 24. června a zúčastnilo se ho 15 členů.

Přítomní vyslechli aktuální informace o ochranářských projektech, které ZK podporuje. Tarsius zaznamenal úspěch v podobě prvního narozeného mláděte nártouna filipínského v chovné stanici na ostrově Bohol, o projektu Pesisir Balikpapan referoval přímo Standa Lhota, který se po několika měsících vrátil z Indonésie do Čech. Členové vyslechli novinky ze zoo (personální - odchod ředitele Ing. Moudrého, konkurz na nového ředitele, zoologické - zajímavé příchody a odchovy, stavební – úprava venkovní expozice orangutanů).

Hlavní část setkání byla věnována přednášce RNDr. Tereze Petruskové, Ph. D., odborné pracovnici Přírodovědné fakulty UK. Téma její přednášky bylo velice zajímavé, vystihoval je i její název – „Bioakustika ANEB snaha porozumět řeči zvířat“. Posluchači se dozvěděli, co je to bioakustika, co ptáci vlastně svým zpěvem říkají a zda lze v ptačím chování nalézt paralely s jednáním lidí. Kromě obrazového materiálu byly použity i zvukové nahrávky.

Po skončení přednášky se členové ZK přesunuli k expozici orangutanů, aby se na vlastní oči přesvědčili o úpravách v jejich expozici včetně doplnění o nové prvky (sítě, lana, nové parkosy a další vybavení).