Únorová valná hromada

Wednesday, February 20, 2019 12:00 AM, Věra Vrabcová

photo První setkání nového roku a nezbytná valná hromada se uskutečnily v sobotu 2. února 2019 v Zooškole Heinricha Lumpeho, dostavilo se celkem 26 členů (a jeden host).

V první třetině bylo nutné zhodnotit uplynulý rok a zároveň si ujasnit, co vše nás čeká v roce 2019. Předsedkyně přednesla zprávu o hospodaření včetně účetní závěrky, informaci o činnosti ZK, členské základně, sborníku Fauna Bohemiae septentrionalis, který vyšel na konci roku. Při projednávání rozpočtu na rok 2019 bylo rozhodnuto o pokračování v podpoře projektu Pesisir Balikpapan (Standa Lhota), ale po několikaleté přestávce i o podpoře projektu Tarsius (Milada Řeháková). Diskuzi vyvolal bod o činnosti ZK, designu triček pro členy ZK a využívání Facebooku založeném v loňském roce (rozšíření příspěvků).

Poté již došlo na očekávanou přednášku Tomáše Grima, který nás zavedl do exotické Kolumbie. Na co jsme se mohli těšit? Dle anotace přednášejícího, je to „země donedávna tak "bezpečná", že se jí každý cestovatel obdařený pocitem sebezáchovy obloukem vyhnul. To už dnes naštěstí neplatí. A zvlášť to ocení přírodomilci – Kolumbie je např. světová jednička v počtu ptačích druhů, které na území jakéhokoli státu najdeme! Pojďme se společně pokochat takovou pestrostí kolibříků, tangar, papoušků a dalších opeřenců, že se nám z toho zatočí hlava. Pestrost další fauny, flóry a dech beroucích scenérií už je pak jen pověstnou třešničkou na dortu.“ Přednáška splnila očekávání, neboť byla velice poutavá, zábavná, se spoustou nádherných fotografií a zajímavých informací.

Photogallery