V prosinci na Srí Lanku

Monday, December 11, 2017 12:00 AM, Věra Vrabcová

photo V sobotu 9. prosince se uskutečnilo čtvrté, tedy v roce 2017 poslední, setkání členů Zoologického klubu. Jako každý rok bylo ve znamení vánoc, tedy s nezbytným pohoštěním v podobě vánočního cukroví a dalšího občerstvení.

To jen umocňovalo veselou a milou atmosféru, která setkání provází. Členové ZK dostali k vánocům spoustu dárků J – nový sborník Fauna Bohemiae septentrionalis, kapesní kalendáříky s motivem kabara a tučňáka, zpravodaj Střípky ze zoo a keramického andělíčka. Zooložka Petra Padalíková je seznámila s novinkami v zoo, bohužel, i se smutnou událostí – eutanázií orangutaního samce Ňuňáka.

Pak už se všichni přítomní přenesli do exotických krajin. O svém třítýdenním pobytu na vzdáleném ostrovu Srí Lanka přijela povyprávět zooložka liberecké zoologické zahrady Petra Bolechová. Po její poutavé přednášce se většina přítomných přesunula k bazénu pro tučňáky, kde se seznámila s novými obyvateli zoo – deseti jedinci tučňáků brýlových. Ke slavnostnímu otevření totiž došlo pouhý týden před setkáním ZK.