Projekty

Zoologický klub každoročně podporuje ochranářské projekty na různých místech světa. U některých se jedná o finanční podporu (pravidelnou či jednorázovou), některé pomáhá propagovat předáváním informací široké veřejnosti.

Pesisir Balikpapan

Tento ochranářský projekt vznikl v roce 2007 z iniciativy Zoologické zahrady Ústí nad Labem a primatologa Mgr. Stanislava Lhoty, PhD. Je zacílen na oblast východního Kalimantanu (ostrov Borneo) a jeho hlavní aktivita je věnována ochraně mangrovů s cílem založení přírodní rezervace v oblasti Balikpapanského zálivu. Výzkumný pracovník zoo Mgr. Stanislav Lhota, PhD. zajišťuje monitoring této oblasti a spolupracuje s místními ochranářskými organizacemi a institucemi. Zoologický klub podporuje finančně tento projekt pravidelně od roku 2011.

Novinky

Tarsius

Projekt je zacílen na ochranu nártouna filipínského na ostrově Bohol, vedoucí a koordinátorkou projektu je RNDr. Milada Řeháková, Ph.D. Věnuje se i monitoringu a výzkumu dalších ohrožených živočichů na Filipínách, spolupráci se školami a domorodými obyvateli.

www.tarsiusproject.org

Chráníme mořské želvy

Projekt se týká ochrany mořských želv v oblasti Berau na severovýchodě Bornea, kde je osmé největší líhniště karet obrovských na světě. Zakladatelkou projektu je Mgr. Hana Svobodová, vystudovaní bioložka, která se aktivní ochraně mořských želv intenzivně věnuje celý svůj profesní život, působí i jako konzultantka.

Novinky
www.morskezelvy.cz